Fridolf vår bästa Fridolf
Tråkigt nog så var vi tvungna att ta bort Fridolf fredagen den 18 nov 2011. Han hade varit inne för en tandskrapning och borttagning av en utväxt på tandköttet.

Oturligt nog hade han även tandköttsfickor där bakterierna slog rot. Resultatet blev kraftig inflammation i tandbenet.

Fridolf hade så fruktansvärt ont så det bästa vi kunde göra var att han fick somna in.

Under hans flik på min hemsida kommer jag att placera de bästa korten vi har av bara honom. Han var en väldigt speciell hund för oss eftersom han är född i vårt kök och följde mig var jag än gick.

Write a new comment: (Click here)

SimpleSite.com
Characters left: 160
DONE Sending...
See all comments

| Reply

Latest comments

29.01 | 20:21

Det är ju fantastiskt, tänk att Charlie/Rolf förhoppningsvis ska bli pappa. Hoppas allt går vägen, jätte spännande !

...
11.12 | 17:45

jÄTTESNYGGA HUNDAR. mvh mahlin

...
30.10 | 18:30

Tack för hjälpen med Linus första utställning! Trotts att han inte blev en "champinjon" denna gång så blir det säkert fler chanser.

...
27.07 | 18:15

Semestern är slut...vi tränar sitt och "att vara lugn när man möter annan hund" Och nästa vecka bär det av till lappland!! Hälsningar Kalle

...
You liked this page
Hi!
Try to make your own website just like me.
It's easy, and you can do it absolutely free.
AD