VÄLKOMMEN till GÄSTBOKEN
Written by Lotta on Jun. 12, 2009
Jag känner med dig Ulla, förstår att det gick fort och var oväntat med Björne. Träffade aldrig honom men du har ju pratat så varmt och gott om honom. Varm kram från mig.

Website: http://www.kenneltopaz.dinstudio.se
Written by Annette Wadman on Jun. 12, 2009
Tack så mycket för gratulationerna i min gästbok :)

E-mail:
Website: www.djupedalen.se
Written by Fam Ryskåsen on Jun. 11, 2009
Hörde den hemska nyheten om Björne, beklagar sorgen!

Vänliga hälsningar,

Ullis, Stefan, Jennifer, Gunde & Grimm



Website: http://www.ryskasen.com
Written by Lena Renefalk on Jun. 10, 2009
Hej.
Tänker på Dig och de dina. Förstår att förlusten av Björne är tung. He was a very special boy!
Kram //Lena


E-mail:
Written by Lena Renefalk on Jun. 10, 2009
Hej.
Tänker på Dig och de dina. Förstår att förlusten av Björne är tung. He was a very special boy!
Kram //Lena


E-mail:
Written by Evelina on Jun. 9, 2009
Varm hälsning till er alla från Portugal. Hörde om Björne, verkligen jättejättetråkigt....

Här har jag bott på en kennel en natt och varit hundvakt åt 12 hundar, gordonsetters. Gå gärna in och kolla på kenneln www.sunsetters.de

Lina som jag bor hos har två bondkatter, Rachel & Phoebe samt en gordonsetter som heter Basil. Här kommer en bild på honom!

Snart ses vi hoppas jag:-)

Stor blöt solig puss

Evelina


E-mail:
Website: www.evelinaolsen.com
Written by Anna o Kastor on Jun. 8, 2009
Nä nu var det för tråkigt... alldeles åt skogen... Snälla, fina, gosiga nallen Björne...
Tänk att man inte ska få några fler pussar eller bli inbjuden till gosedjurslek...
Kan inte föreställa mig hur tomt det blir för er utan Björne men vet att jag kommer att sakna honom mycket mycket...
Han var i sanning fantastisk och gjorde intryck som få.

Massor av kramar


Written by Birgitta on Jun. 6, 2009
Håll tummarna för att jag lyckas
Kram


E-mail:
Written by Annette Wadman on Jun. 1, 2009
Nu hittade jag dig :)
Grattis till det första guldet. Det var härligt att se din glädje.
Men vad tråkigt med din fina hund :(
Ha det bra, vi ses nog fler gånger i sommar.


E-mail:
Website: www.djupedalen.se
Written by Hanna Dahlström on Jun. 1, 2009
Börjar med att beklaga er förlust, så oerhört tråkigt!

GRATTIS till Roxies guld! Det lever du länge på :-)


E-mail:
Website: http://www.kilskogen.com
Written by Maud on May. 31, 2009
Så otroligt sorgligt att höra om Björne.
Mina varmast kramar och tankar till dig och din familj, Ulla.
Kram Maud


Website: www.rastapudel.se
Written by Anna Trolle on May. 31, 2009
Hej Ulla! Det känns så roligt att mitt i sorgen ändå kunna glädjas och säga GRATTIS till "Rosenknopps" GULD på utsällningen. Hurra Hurra vad roligt och solen behöver verkligen få lysa på dig lite.

Om du orkar och vill så gå in på min blogg, jag har skrivit några rader om Björne där.

Än en gång GRATTIS!


E-mail:
Website: www.trollfamiljen.bloggagratis.se
Written by Marie on May. 31, 2009
Hej!
Tänkte skriva ett klämkäckt GRATTIS till gårdagens Guld, men så ser jag att du förlorat en hund. Det är verkligen upp och ner i djurvärlden.
Men jag måste ändå gratta, och säga att du var helt underbar på prisutdelningen igår!!!! Härligt med folk som visar känslor.
KRAM Marie


Website: www.mariec.se
Written by Anna, Gösta, Märta & Thromb on May. 30, 2009
Åh, det är så ofantligt sorligt att Björne vandrat vidare, så orättvist och ofattbart. Jag lider så med dig Ulla och hela din familj som stod Björne närmast. Jag ser Björne framför mig, hans snälla, vackra ögon, hans otroligt vackra huvud och framförallt minns jag hans vackra insida. Busiga, glada Björne som gjorde lekinviter som golvet i ditt kök brakade, som alltid ville bära något i munnen, ju större desto bättre och mjukisdjur var såklart favorit. Jag glömmer aldrig hur han gick in med hull och hår när jag lekte titt-ut-leken med honom- där hade vi en sann kamplust. Ja, jag har otroligt mycket fina minnen av din vackra, fina och bästa vän Björne och jag förstår Ulla att det är en stor sorg och förlust att förlora din bästa kamrat, dessutom så plötsligt och alldelses för tidigt. Jag känner så med dig och står så maktlös inför sorgen i ditt bröst.

Många kramar till dig Ulla och hela din familj, sov gott gulliga, fina, busiga och vänliga Björne- kommer alltid minnas våra roliga lekar!


E-mail:
Website: www.trollfamiljen.bloggagratis.se
Written by Fanny on May. 28, 2009
Älskade Björne. Jag finner inga ord. Allt kom som en chock. Du var allas bästa vän. Det var något speciellt med dig. Du var och är värd allt i hela världen och om saker skulle mätas i tid vore du evighet. Jag vill inte ha någon annan. JAG VILL HA DIG! Jag vet inte varför det just drabbade dig, världens underbaraste, vackraste, sötaste, gulligaste och bästa hunden i hela världen... Jag älskar dig.